top of page
Psikoterapi

Kariyer Koçluğu

Tutar

2500 TL

Eğitimin Süresi

2 Hafta

Eğitimin Açıklaması

Kariyer Koçluğu Eğitimi

Kariyer, kişinin sadece iş hayatında değil hayatındaki bütünsel hedefleri, arzuları ve amacı doğrultusundaki gelişimini de kapsar. Kariyer Koçluğu Eğitimi ile kendinize koçluk yaparken amacınızı, vizyonu, değerleri, iş geliştirme veya değiştirme süreçlerinizi etkili yönetebilir daha başarılı bir geleceğe yol alabilirsiniz.

Kariyer Koçluğu, kişiye iş yaşamında hedeflerine ulaşabilmesi için ihtiyacı olan strateji ve planlamaları kurmayı öğretir, profesyonel hayatınızda gerçek potansiyelinizi ve hedefinizi ortaya çıkarır. Kazandığınız farkındalık ile iş hayatınızda yönetmeye ve stratejik çalışmaya daha hakim olabileceğiniz gibi, bu programla kendinizi geliştirebileceğiniz ve potansiyelinizi maksimuma çıkaracağınız yöntemlere de sahip olacaksınız.

Kariyer Koçluğu Eğitiminin Hedefi

  • Kariyer Koçluğu, kişilerin kariyer yolculuğunda ulaşmak istedikleri hedeflerine ulaşmaları, kariyerleri ile ilgili yeni bir bakış açısı geliştirmeleri ve varmak istedikleri noktaya ulaşmaları amacıyla oluşturulmuş bir koçluk programıdır.

  • Kişiler kariyerlerini geliştirip planlarken kendilerini o yolda kaybolmuş hissedebilirler. Kariyer Koçluğu, bu yolda ilerlerken, kişilerin kendilerini tanımalarının yanında yetkinliklerini, becerilerini, ilgi alanlarını ve değerlerini fark etmelerini sağlayarak, motivasyonla ilerlemelerini sağlar.

  • İş ve sosyal yaşam arasındaki dengeyi kurarak, ulaşmak istenilen kariyer hedefinin netleştirilmesi ile kariyer yolculuğunda önünüze çıkan zorluklarla başa çıkmanız için güçlü yönlerinizi aktive eden bir programdır.

Kariyer Koçluğu Eğitimine Kimler Katılmalı?

Kariyerine yeni başlayan gençler veya iş hayatında değişiklik yapmak, yeni bir iş, terfi, iş geliştirme veya işini zenginleştirmek isteyen kişilerle çalışmak isteyen tüm koçlar, insan kaynakları yöneticileri, üst/orta düzey yöneticiler, ebeveynler, öğretmenler, eğitimciler ve koçluk becerilerini etkin kullanmak isteyen tüm profesyonel koçlar için uygun bir eğitim programıdır.

Eğitimci

Ph. D. Figen Doğan

Ph. D. Figen Doğan
bottom of page